Mecenas Dziecięcych Talentów » O akcji

Mecenas Dziecięcych Talentów

Przyszłość wielu dziecięcych talentów leży w naszych rękach, a nie od dziś wiadomo, że każda złotówka przeznaczona na rozwój najmłodszych jest najlepszą inwestycją w naszą wspólną przyszłość.

 

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny Marzena Paszkot oraz Fundacja Czas Dzieci serdecznie zapraszają firmy i osoby prywatne do włączenia się w projekt Mecenas Dziecięcych Talentów. Jest on odpowiedzią na pragnienie umożliwienia rozwoju wybitnie utalentowanych dzieci z terenu Gminy Miejskiej Kraków, które chcą rozwijać swoje pasje i uzdolnienia, a których możliwości finansowe na to nie pozwalają. Taki powód jak brak funduszy na uczestnictwo w odpowiednich zajęciach  pozalekcyjnych nie powinien hamować rozwoju młodych krakowskich naukowców, sportowców bądź artystów.

 

Dodatkowo, poza rozwojem wybitnych talentów oraz pokonywaniem barier finansowych, celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci uczących się w szkołach podstawowych, znajdujących się na obrzeżach Gminy Miejskiej Kraków. Dlaczego postanowiliśmy rozpocząć projekt od tych właśnie szkół ?  Ponieważ zdecydowana większość rozwojowych zajęć pozaszkolnych odbywa się w centrum miasta, dlatego dzieci mieszkające na obrzeżach mają do nich  trudniejszy dostęp. To właśnie tam lokalna szkoła stanowi jedyne centrum kulturalno-edukacyjne, gdzie w sposób naturalny dochodzi do integracji mieszkańców „małej ojczyzny”. Ze względu na niewielką liczbę uczniów uczęszczających do tych szkół, jesteśmy w stanie lepiej zidentyfikować potrzeby każdego dziecka i stworzyć specjalny program wsparcia, a w efekcie wyrównać szanse edukacyjne. W miarę rozwoju projektu planowane jest włącznie w akcję większej ilości szkół. Istotnym założeniem jest również aktywizacja środowiska lokalnego; zaproszeni do współpracy zostali zarówno rodzice, jak i nauczyciele oraz dyrektorzy szkół, aby odkrywali i pielęgnowali pasje dzieci oraz czuwali nad ich postępami.

 

Jednak najważniejszą kwestią jest społeczne zaangażowanie mieszkańców Krakowa. Bez pomocy ludzi „wielkiego serca”, lokalnych przedsiębiorców, darczyńców, którzy będą aktywnie włączać się w inicjatywę, nie uda się wesprzeć talentów dzieci. Jak można pomóc? Poszukujemy Mecenasów, którzy będą w stanie pokryć koszty kursów edukacyjnych, zajęć sportowych bądź językowych, pomocy naukowych – w zależności od przejawianego przez dziecko uzdolnienia.

Logo projektu

Logo projektu

Logo zostało zrealizowane na podstawie pracy krakowskiej uczennicy, laureatki naszego wrześniowego konkursu na opracowanie logotypu projektu MDT najpełniej oddającego jego charakter. więcej »
edycja 2012/2013

edycja 2012/2013

Zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego przez Łukasza Szymańskiego oraz wszystkie dzieci objęte Projektem. więcej »

Rekomendacje

Wiktoria:

To świetny pomysł. Pamiętam, że dawniej sama miałam ten sam problem. Nareszcie ktoś pomyślał o dzieciach. Wystarczy drobiazg, pomagający w rozwoju ich talentów.... »

wiktoria:

swietna sprawa milo popatrzec na tak uzdolnione dzieciaki ,ktore zyja juz od malenstwa czyms co kochaja :}brawo Wiktoria:]... »

Beata:

To piękne, że nareszcie myśli się o talentach dzieci. Realizowanie swoich pasji dopiero wtedy, gdy się już samemu na nie zarabia, to stanowczo za późno.... »

Napisz co mylisz o akcji:
Partner akcji
© Fundacja Czas Dzieci 2024